۱۳۸۷ دی ۲۲, یکشنبه
تظاهرات چند صد هزار نفری درسراسر اروپا علیه اسرائیل
روز شنبه (۱۰ ژانویه) در بسیاری از کشورهای اروپایی صدها هزار نفر به خیابان‌ها ریختند و علیه عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه دست به اعتراض زدند. بزرگترین تظاهرات از شهر پاریس گزارش می‌شود که حدود 120000 هزار نفر در آن شرکت جستند و با آتش کشیدن پرچم اسرائیل انزجارخود را نسبت جنایت صهیونیسها ابراز داشتند.

در لندن حدود ۲۰ هزار نفر در برابر سفارت اسرائیل دست به تظاهرات زدند. یک رشته مراسم بزرگ اعتراضی نیز از دانمارک، نروژ، یونان، ایتالیا، ایرلند و لهستان. در شماری از شهرهای آلمان تظاهرات اعتراضی برگزار شد. در مجموع حدود ۴۰ هزار نفر در این اجتماعات شهرهای آلمان شرکت کردند.

در استکهلم بیش از 10000 هزار نفر درتظاهرت شرکت کردند. درمالمو بیش از 1000 هزارنفر و در گوتنبرگ بیش از 4000 هزار نفر دست به تظاهرات زدند و کشتاربربرمنشانه مردم بی دفاع غزه را محکوم کرده و خواهان تحریم همه جانبه اسرائیل شدند.

۱ نظر:

amador گفت...

درود و خسته نباشید.خلقی رانده از سرزمین خویش،اما دارای اراده ای پولادین برای زیستن و از خود دفاع کردن تا واپسین دم.چنین است که ۶۰ سال مبارزه ادامه دارد ،بدون کوچکترین خللی در تصمیم و اراده شان برای حقوق پایمال شده خود.یا مرگ یا آزادی.اینست رمز بقای فلسطین.کوشا باشید!اشتراک!
amador_navidi@yahoo.com

http://eshtrak.persianblog.ir